Добредојдовте на нашата веб-страница.

Процес на производство и развој

 • Побарувачката на клиентите
 • Техничка шема
 • Имплементација на дизајн
 • Тест за прототип
 • инженерски пилот рок
 • Доставете клиенти

Центар за производи

нашите услуги

ZHJ е национален план за факел хај-тек претпријатие во линија на контакт материјал.

 • Настојувајте да ги израдувате нашите клиенти

  Настојувајте да ги израдувате нашите клиенти

  SHZHJ може да произведува од жица и лента од сребрена легура, за да можеме да го подобриме и прилагодиме нашиот материјален процес според барањата на клиентите.SHZHJ 100% проверете ги производите пред да излезете од нашата фабрика и имаме тест сертификат за секоја пратка.

 • Уникатен технолошки сојуз

  Уникатен технолошки сојуз

  Нашите услуги се движат од рециклирање на благородни метали преку технологија за печат до склопови обликувани во пластика.Верни на мотото „Едно лице кон клиентот“, ги намалуваме интерфејсите на добавувачите и создаваме висококвалитетни и комерцијално оптимални решенија за нашите клиенти.

 • Извонредно знаење за материјалот

  Извонредно знаење за материјалот

  Онаму каде што металот и електричната енергија се спојуваат, на нашите клиенти им нудиме уникатна експертиза во однос на материјалите, површините и нивната понатамошна обработка.Така се создаваат сигурни контакт решенија од компанијата SHZHJ повеќе од 10 години.

За нас

 • ЗА КОМПАНИЈАТА

  Шангај ZHJ Technologies Co., Ltd.

  Шангај ZHJ Technologies Co., Ltd. е основана во 2007 година, од самиот почеток: SHZHJ, ФОКУС НА КОНТАКТЕН МАТЕРИЈАЛ!ZHJ е национален план за факел хај-тек претпријатие во линија на контакт материјал.ZHJ е посветена да користи модерна наука и технологија за да го реши проблемот со контактните материјали, главните производи на ZHJ вклучуваат шест серии жица од сребрена легура, контактна нитна, контактен врв, контакт на копче, контакт собрание и контакт со волфрам, преку нашето искуство во благородни метали обработка повеќе од 20 години и нашето широко знаење за електрични приклучоци.Ние сме партнер на избор за многу компании во широк спектар на индустрии и во речиси сите пазарни региони.

  за нас
 • апликација
 • апликација
 • апликација
 • апликација
 • апликација

Можете да не контактирате овде

Оставете ја вашата порака

  *Име

  *Е-пошта

  Телефон/WhatsAPP/WeChat

  *Што имам да кажам