на Кина заварување собрание Производител и добавувач |ЖЈЈ
Добредојдовте на нашата веб-страница.

Собрание за заварување

Краток опис:

Симулацијата на собранието за заварување ги минимизира трошоците во различни фази на развој на производот, како што се дизајнирање, планирање на производството, проба и валидација на изработка.


 • FOB Цена:0,02 - 2,00 американски долари / парче
 • Мин. Количина на нарачка:100 Парче/парчиња
 • Способност за снабдување:10000 Парче/парчиња месечно
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Собрание за заварување

  Увезуваме машина за заварување Б-5000 од Бихлер во Германија, можеме да заваруваме 200-300 парчиња во минута.

  Во контактното заварување се користат два основни процеси: поединечни контактни парчиња се заваруваат на цврсти или претходно печатени носачки ленти или печатните контактни делови се произведуваат од полупроизводна лента со веќе претходно прикачен контакт материјал.За време на заварувањето на контактните делови, контактниот материјал е прикачен или од профили (ленти), од жичани сегменти или во форма на врв.Максималната големина на површината за контакт за заварување со голема брзина додека се одржуваат блиски производствени толеранции е 5 x 5 mm².

  Во зависност од апликацијата, контактните материјали што се користат се базираат на злато, паладиум или сребро.За да се искористи најсигурниот и најекономичен процес на производство, контактните материјали обично имаат лесно заварлива подлога.

   

  Процес на производство

  Откачување на лента - израмнување на лента - Пред дупчење - монета и заварување - Конечно удирање

  Стапка на производство

  300-450 парчиња/мин

  Ширина на лента

  ≤60 mm

  Дебелина на лента

  0,1-1,0мм

  Материјал

  Ag, AgNi, AgCu, AgFe, итн.

  Опсег на дијаметар на контактната жица

  Φ0,4 - Φ2,5 mm

  Дијаметар на контакт

  Φ1-Φ4,5mm

  Висина на контакт

  0,2-2,0 мм

  Јачина на врзување

  l 80-800N l

  Надолжна линија за заварување≥ Дијаметар на контактна жица) l Попречна линија за заварување≥1/2 Дијаметар на контактна жица)

  Втиснати делови со полу-готови контактни ленти

  图片5

  Стампираните делови од полупроизводната контактна лента се економично произведени од континуирана лента.Контактниот материјал произведен во нашите мелнички капацитети се базира на злато, паладиум и сребро.Бакар и бакарни легурисе користат како основни материјали за носење.
  Облечени печати
  Многу контактни апликации бараат подебели слоеви од благородни метали.Тие не можат економично да се применат на подлогите со процеси на галванизација.Покрај тоа, често се потребни контактни материјали со многу специфични физички и механички својства.Овие материјали од легури на злато-паладиум или врз основа на сребро се направени со топење на легура или металургија на прав.Комбинацијата на контакт и основниот материјал се постигнува со процеси на обложување како што се ладно обложување со ролна или лепење со топла ролна.
  Стампирани делови од профили на Toplay
  DODUCO произведува контактни биметали во форма на ленти со лемење на ленти во форма на рамна на материјали за носење проследено со тркалање на профилот.Тие се основата за деловите за контакт наведени на клиентите со сегменти од издигнат скапоцен метал за апликации кои бараат многу.
  Испечатени делови од ленти заварени со споеви
  Главната предност на материјалот од ленти заварени со споеви за производство на контактни печати е ограничената површина на зоната на заварување.Ова резултира со омекнување на пружинските тврди основни материјали само во непосредното заварено подрачје.Контактните слоеви се состојат главно од цврсти контактни материјали или композитни контактни профили или завар.

  Апликација

  图片2
  图片1

 • Претходно:
 • Следно:

 • Тагови:, , ,

  Оставете ја вашата порака

   *Име

   *Е-пошта

   Телефон/WhatsAPP/WeChat

   *Што имам да кажам