Prodhuesi dhe Furnizuesi i Asamblesë së Saldimit në Kinë |ZHJ
Mirë se vini në faqen tonë të internetit.

Montimi i saldimit

Përshkrim i shkurtër:

Simulimi i montimit të saldimit minimizon koston gjatë fazave të ndryshme të zhvillimit të produktit, të tilla si projektimi, planifikimi i prodhimit, provimi dhe vërtetimi i fabrikimit.


 • Çmimi FOB:0,02 - 2,00 dollarë amerikanë / copë
 • Min.Sasia e porosisë:100 Copë/Copë
 • Aftësia e furnizimit:10000 Copë/Copë në muaj
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Montimi i saldimit

  Ne importojmë makinë saldimi B-5000 nga Bihler në Gjermani, mund të saldojmë 200-300 copë në minutë.

  Dy procese bazë përdoren në saldimin me kontakt: pjesët individuale të kontaktit ngjiten në shirita mbajtës të ngurtë ose të stampuar ose pjesët e kontaktit të stampuara prodhohen nga shiriti gjysëm i gatshëm me material kontakti tashmë të ngjitur paraprakisht.Gjatë saldimit të pjesëve të kontaktit, materiali i kontaktit ngjitet ose nga profile (shirita), nga segmentet e telit ose në formë maje.Madhësia maksimale e zonës së kontaktit për saldimin me shpejtësi të lartë duke ruajtur tolerancat e afërta të prodhimit është 5 x 5 mm².

  Në varësi të aplikimit, materialet e kontaktit të përdorura bazohen në ar, paladium ose argjend.Për të shfrytëzuar procesin më të besueshëm dhe ekonomik të prodhimit, materialet e kontaktit zakonisht kanë një mbështetje lehtësisht të saldueshme.

   

  Procesi i prodhimit

  Zbërthimi i shiritit-Rivelimi i shiritave-Pushimi paraprak-Pushimi i monedhës dhe saldimi-Pushimi përfundimtar

  Shkalla e prodhimit

  300-450 copë/min

  Gjerësia e shiritit

  ≤60 mm

  Trashësia e shiritit

  0,1-1,0 mm

  Materiali

  Ag, AgNi, AgCu, AgFe, etj.

  Gama e diametrit të telit të kontaktit

  Φ0,4 - Φ2,5 mm

  Diametri i kontaktit

  Φ1-Φ4.5mm

  Lartësia e kontaktit

  0,2-2,0 mm

  Forca e lidhjes

  l 80-800N l

  Linja gjatësore e saldimit≥Diametri i telit të kontaktit) l Linja e saldimit tërthor≥1/2Diametri i telit të kontaktit)

  Pjesë të stampuara me shirita kontakti gjysëm të gatshëm

  图片5

  Pjesët e stampuara nga shiriti kontaktues gjysëm i gatshëm prodhohen ekonomikisht nga shiriti i vazhdueshëm.Materiali kontaktues i prodhuar në fabrikat tona bazohet në ar, paladium dhe argjend.Bakri dhe lidhjet e bakritpërdoren si materiale bartëse bazë.
  Stampime të veshura
  Shumë aplikacione kontakti kërkojnë shtresa më të trasha të metaleve të çmuara.Këto nuk mund të aplikohen ekonomikisht në nënshtresa me anë të proceseve të elektrikimit.Përveç kësaj, shpesh kërkohen materiale kontakti me veti fizike dhe mekanike shumë specifike.Këto materiale nga lidhjet ar-paladium ose të bazuara në argjend bëhen ose nga shkrirja e aliazhit ose nga metalurgjia pluhur.Kombinimi i materialit kontaktues dhe bazës arrihet me proceset e veshjes si p.sh. veshja me rrotull të ftohtë ose lidhja me rrotullim të nxehtë.
  Pjesë të stampuara nga profilet e Toplay
  DODUCO prodhon bimetalet e kontaktit në formë shiriti duke ngjitur shiritat në formë rrafshuese me materialet mbajtëse të ndjekura nga rrotullimi i profilit.Këto janë baza për pjesët e kontaktit të specifikuara nga klienti me segmente metalike të çmuara të ngritura për aplikime shumë të kërkuara.
  Pjesë të stampuara nga shirita të salduar me tegel
  Avantazhi kryesor i materialit shiritor të salduar me tegel për prodhimin e stampimeve të kontaktit është zona e kufizuar e zonës së saldimit.Kjo rezulton në zbutjen e materialeve bazë të fortë të sustës vetëm në zonën e menjëhershme të saldimit.Shtresat e kontaktit përbëhen kryesisht nga materiale të forta kontakti ose profile kontakti të përbërë ose saldim.

  Aplikacion

  图片2
  图片1

 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Etiketa:, , ,

  Lini Mesazhin Tuaj

   *Emri

   *Email

   Telefon/WhatsAPP/WeChat

   *Çfarë kam për të thënë